Dům v blankytně modrém moři

13 hodnocení
Gay romance
dům v blankytně modrém moři klune
359 Kč –32 %

Jedná se o poslední kusy, které mohou být zažloutlé a poškozené

Dům v blankytně modrém moři se stal bestsellerem téměř přes noc, a to díky osobitému autorskému stylu, v němž TJ Klune (sám asexuál, který píše obvykle o gay nebo asexuálních postavách) míchá laskavý i ostrý humor s vážnými tématy, jako je např. diskriminace. Linusův příběh je okouzlující, mistrně vystavěnou knihou o hlubokém prožitku, jakým je nalezení neobvyklé rodiny na nečekaném místě – a poznání, že do té rodiny také patříte.

359 Kč –32 % 241 Kč 241 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

K dostání i jako eBook.

Nyní k dostání i jako audiokniha.

 

Linus Baker vede tichý, osamělý život. Je mu čtyřicet a žije v malinkatém domečku s ďábelskou kočkou a sbírkou starých elpíček. Jako sociální pracovník na oddělení péče o magickou mládež se celé dny stará o dobro dětí ve vládních sirotčincích.


Když si Linuse nečekaně předvolá nejvrcholovější management, obdrží velmi zvláštní a přísně tajný úkol – odcestovat do sirotčince na ostrově Marsyas, kde žije šest nebezpečných dětí: zahradní trpaslice, lesní víla, vyvern, neidentifikovatelný zelený sliz, špicodlak a Antikrist. Linus musí překonat strach a zjistit, jak pravděpodobné je, že by mohly přivodit konec světa.


Jenže děti nejsou jedinou záhadou na ostrově. Jejich opatrovatelem je totiž šarmantní a tajemný Arthur Parnassus, který udělá cokoli, aby své svěřence ochránil. Když se Arthur a Linus začnou sbližovat, vyplují na povrch dávná tajemství a Linus se musí rozhodnout, zda má dětem i Arthurovi zničit domov, nebo přihlížet, jak se svět ocitá v plamenech.

 


 

Trigger warnings: týrání dětí (pouze implikované v rozhovorech)

 

Kód Kód: 0034
Jméno značky: Klune TJ
Kategorie: Romance
Počet stran: 384
Formát: eBook
Obálka: Red Nose Studio
Překladatel: Kateřina Niklová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

TJ Klune (*1982) je americký autor poezie, povídek a románů původem z Oregonu. Jakožto člen LGBTQ+ komunity se ve svém díle soustředí na queer protagonisty, protože zastává názor, že literatura by v současné době víc než kdy jindy měla queer postavy představovat realisticky. Získal cenu Lambda za román Into This River I Drown; román Pod šeptajícími dveřmi byl nominován na cenu Locus. Kromě něj mu zatím vyšly česky samostatné romány Dům v blankytně modrém moři a V životech loutek, chystá se série Wolfsong.