Tábor Damašek

7 hodnocení

Tábor Damašek je sžíravý a upřímný hororový debut literární ikony Chucka Tingla (nominovaného za svoje typické příběhy, tzv. tinglery, na cenu Hugo – dvakrát!) o démonech, kterým čelí queer komunita v Americe (v případě lesbické hrdinky románu doslova), o ceně za zachování tajemství a o hledání odvahy spálit všechny mosty.

0 Kč 0 Kč bez DPH
Ediční plán

Vítejte v Nevertonu v Montaně, v domově bohabojné komunity se zlatým srdcem.

Vysoko v horách se nachází tábor Damašek, samozvaný „nejúčinnější“ konverzní kemp pro homosexuály v zemi. Zde na vás čeká život bez hříchu. Ale tajemství tohoto úspěchu je všechno, jen ne svaté.

Tady vás totiž nevyděsí jen k smrti. Tady z vás hrůzou vyženou ďábla.

 


 

Trigger warnings: román se podrobně věnuje fenoménu křesťanských konverzních táborů, v rámci tohoto prostředí tedy obsahuje i značnou míru homofobie a gaslightingu

Kód Kód: 88
Jméno značky: Tingle Chuck
Kategorie: Ediční plán
Autor: Chuck Tingle
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Chuck Tingle je pseudonym nejzáhadnějšího a, jak jinak než i nejlepšího, autora na světě. Může, ale nemusí pocházet z Utahu. Nikdo zatím nevyvrátil, že je bisexuálním velmistrem taekwonda. Je docela pravděpodobné, že se nachází na autistickém spektru. A je jisté, že píše niche gay erotiku – neboli tinglery – s typickými názvy typu (Not) Pounded In The Butt By <dosaďte cokoliv, co vás napadne>. Jeho texty spojuje jediný vesmír, ve kterém se odehrávají – tzv. tingleverse. 

Popularitu si získal se Space Raptor Butt Invasion, titulem, o němž se rozšířilo povědomí i kvůli nominaci na Hugo Awards v rámci kampaně hnutí Sad Puppies a Rabid Puppies (Tingle se od těchto aktivit distancoval a reagoval jak jinak než povídkou Pounded in the Butt by My Hugo Award Loss). Známý je i sérií Trans Wizard Harriet Porber, která je reakcí na transfobní výroky J. K. Rowlingové.

Od mikropovídek a krátkých příběhů v posledních letech přešel i ke gamebookům (třeba Trouble in Tinglewood) a hororovým novelám i románům (Straight nebo Tábor Damašek). A taky má dva podcasty – Pounded In The Butt By My Own Podcast a My Friend Chuck.

Příznivci Dr. Tingla se označují jako buckaroos a zastávají stejnou mantru jako jejich oblíbený autor: Love is real!