Nevada

4 hodnocení
Již brzy TRANS
Nevada obálka

Autorka Imogen Binnie je sama trans a kultovním společenským románem Nevada silně podpořila, podle některých dokonce odstartovala, trend knih o trans* postavách psaných pro trans* lidi, nikoliv jako vysvětlující příručky pro cisgender populaci obsahující nějaký ideální modelový příklad dokonalé, vyrovnané trans ženy. Prostřednictvím hlavní hrdinky Marii předkládá Nevada, formálně zabalená do podoby road tripu, řadu úvah o heteronormativitě, genderu a souvisejících tématech; není proto divu, že se jí inspirovala řada dalších autorů*ek.

0 Kč 0 Kč bez DPH
Ediční plán

Kultovní román Nevada poprvé v českém překladu.

 

Marii Griffithsové je skoro třicet, pracuje v knihkupectví v New Yorku a zároveň se snaží zůstat věrná svým punkovým hodnotám. Je zamilovaná do svého kola, ale ne do svojí holky Steph. Bere prášky a pije víc, než by bylo zdrávo, ale nic si nepíchá, krom estrogenu, protože je trans.

Všechno je vesměs v pořádku, akorát že se Maria a Steph rozejdou. A tak se Maria vydá na cestu po Státech v autě, které ukradla své bývalé přítelkyni. Skončí v zapadlém městečku Star City v Nevadě, kde se seznámí s Jamesem, který je pravděpodobně, ale ne jistě trans, a který Marii připomíná její mladší já. Jenže Maria teda rozhodně není žádný životní vzor. Nebo jo?

 


 

Trigger warnings: transfobie, drogy

Kód Kód: 85
Jméno značky: Binnie Imogen
Kategorie: Ediční plán
Autor: Imogen Binnie
Trigger warning: transfobie, drogy
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Imogen Binnie vyrostla v New Jersey a vystudovala angličtinu a psychologii na Rutgers University. Asi devět let přispívala do časopisu Maximumrocknroll, psala nebo píše i pro další ziny. V posledních letech píše především scénáře k seriálům (Doubt, Council of Dads, Cruel Summer), je také autorkou scénáře pro trans adaptaci Lásky nebeské (který, jak sama podotýká, bohužel kvůli copyrightu asi nikdo nezfilmuje). Žije s manželkou a dvěma dětmi. Proslavila se románem Nevada, poprvé vydaném r. 2013 mmj. i ve volně dostupném pdf. Z knihy se postupně stala undergroundová kultovka od, o a pro trans lidi a specificky trans ženy. K Nevadě jakožto inspiraci se hlásí řada dalších autorů trans románů. Česká verze Nevady vychází z nového vydání originálu z roku 2022.