Za námi šlo Záhrobí

9 hodnocení
Předobjednávka TRANS
za nami slo zahrobi cover
399 Kč –32 %

DATUM VYDÁNÍ 29. KVĚTNA

 

Zuřivý queer románový debut o přijetí netvora v sobě a o obrácení jeho moci proti utiskovatelům. Dokonalá volba pro fanoušky Gideon Deváté a Anihilace.

399 Kč –32 % 268 Kč 268 Kč bez DPH
Předobjednávka (>5 ks)

Připravte se zemřít. Jeho království se blíží.

 

Šestnáctiletý trans kluk Benji je na útěku před kultem, v němž vyrůstal – fundamentalistickou sektou, která rozpoutala Armagedon a zdecimovala světovou populaci. Zoufale hledá místo, kde sekta nedosáhne na něj, a co je důležitější, ani na biologickou zbraň, kterou ho nakazili.

Když ale Benjiho zaženou do kouta příšery zrozené ze zkázy, zachrání ho skupina teenagerů z místního Achesonova LGBTQ+ centra, známého jako ALC. Vůdce ALC, Nick, je pohledný, autista a smrtící střelec, který zná Benjiho nejtemnější tajemství: biologická zbraň kultu ho mutuje v monstrum nebezpečné natolik, aby vyhladilo lidstvo ze Země jednou provždy.

Přesto Nick nabídne Benjimu úkryt mezi svou skupinkou queer teenagerů, ovšem pouze pokud Benji dokáže monstrum ovládnout a využít jeho sílu k obraně ALC. Benji touží po místě, kam by mohl patřit, a přijímá Nickovy podmínky… dokud nezjistí, že tajemný vůdce ALC má skryté úmysly a víc než pár vlastních tajemství.

 

Andrew Joseph White, sám trans* autor, píše queer horory a v Za námi šlo Záhrobí zobrazuje budoucnost v podobě křesťanské, apokalyptické dystopie. Převážně bezútěšný příběh si rychle získal popularitu svým syrovým stylem, což ovšem také znamená, že čtenářům důrazně doporučujeme předem zvážit níže uvedené trigger warningy.

 


 

Trigger warnings: násilí, body horror, transfobie, domácí násilí, sebepoškozování, zvracení, klerofašismus

Kód Kód: 94
Jméno značky: White Andrew Joseph
Kategorie: Trans
Autor: Andrew Joseph White
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Evangeline Gallagher
Formát: 145x205 mm, brožovaná
Počet stran: 320
Trigger warning: násilí, body horror, transfobie, domácí násilí, sebepoškozování, zvracení, klerofašismus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Andrew Joseph White je queer, trans autor z Virginie, kde se během dospívání zamiloval do monster a přál si, aby se sám mohl jedním stát. V roce 2022 získal titul z kreativního psaní na George Mason University. Píše o trans lidech s drápy a tesáky a o tom, co se stane, když začnou kousat. Lze ho zkontaktovat na webu andrewjosephwhite.com nebo twitteru/instagramu @AJWhiteAuthor.